matsiievskyiy6У столиці Грузії Тбілісі відкрили пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському, якого розстріляли російські військові за гасло "Слава Україні".

Пам’ятник встановили на приватній території Інституту трансплантації волосся з ініціативи засновника лікарні Акакія Цілосані. Скульптуру Мацієвського виготовив Іраклій Деканозішвілі. Пам’ятник підписали словами "Героям Слава".

matsiievskyiОлександр Мацієвський працював електромонтером в Києві. З початку повномасштабного вторгнення пішов у військкомат добровольцем. Був призваний на військову службу у березні 2022 року, захищав захищав Чернігівщину, а в грудні 2022 року брав участь у боях на сході України поблизу Соледара. Олександр Мацієвський був снайпером 163-го батальйону 119-ї окремої бригади територіальної оборони Чернігівської області. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецької області. У мережі зявилося відео 6 березня 2023 року, як полоненого військовослужбовця ЗСУ Олександра Мацієвського розстріляли росіяни після його слів "Слава Україні".  matsiievskyi2

 Як вдалося встановити СБУ, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року та поховали в Ніжині. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому звання "Герой України", посметрно.

 

matsiievskyi3

matsiievskyiy7

 

В Києві та Берліні є мурал присвячений Герою України Олександру Мацієвському.

Чернігівська міськрада перейменувала вулицю Попудренка в місті на Олександра Мацієвського 30 березня 2023 року. До початку жовтня у Ніжині мають спорудити меморіал загиблим військовим у російсько-українській війні. В центрі композиції буде статуя Олександра Мацієвського.

 Слава Україні!